» چه کسانی باید به روانشناس مراجعه کنند ؟

چه کسانی باید به روانشناس مراجعه کنند ؟

چه کسانی باید به روانشناس مراجعه کنند ؟

شاید برای خیلی ها این سوال پیش امده باشد که چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کرد و اصلا چه کسانی باید مراجعه کنند


اگر بخواهم صادقانه پاسخ دهم هیچکس از مراجعه به روانشناس بی نیاز نیست.


روانشناسی امروزه رشته گسترده ای است و از مشاوره تحصیلی، شغلی، ازدواج، فرزندپروری، خانواده، طلاق، درمان افسردگی، اضطراب، وسواس حتی تصمیم گیری در مورد مسایل مهم و افزایش مهارتهای زندگی و کیفیت زندگی را پوشش میدهد. بنابراین، همه افراد باید در برهه ای از زندگی خود از این خدمات استفاده کنند.


متاسفانه برای برخی از ما انتخاب رشته تحصیلی، شغل و همسر که مهمترین انتخاب های زندگی هستن انقدر مهم تلقی نمیشود که برای تصمیم گیری بهتر از یک متخصص کمک بگیریم ولی همین ۳ انتخاب سرنوشت سازترین انتخاب های زندگی هستند که تحقیقات نشان میدهد خیلی از عوامل از جمله رضایت از زندگی، شادکامی، موفقیت، اعتماد به نفس و حتی ترس از مرگ به انها مربوط است.


حاضریم ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون خرج ازدواج مان بکنیم ولی حاضر نیستیم برای مشاوره ازدواج که تنها ۴،۵ جلسه طول میکشد و حدود ۱ میلیون است هزینه کنیم.


بیشتر زوجین وقتی به سراغ ما می ایند که کارد به استخوان رسیده و دیگر چیزی از عشق، س-ک-س و تعهد در رابطه باقی نمانده است.


وقتی به روانشناس مراجعه مبکنیم که نقص در مهارتهای ارتباطی، سالهاست گریبان مان را گرفته و جلوی پیشرفت در رشته و شغل و حتی اشنایی و ازدواج مان را گرفته است در حالیکه مراجعه زودتر میتوانست جلوی خیلی از شکست های ما را بگیرد.


بیماران واقعی آنها نیستند که به روانشناس مراجعه میکنند، آنهایی هستند که از مشکلاتشان خبر ندارند یا اگر دارند نیازی به اصلاح و تغییرش احساس نمیکنند.


دکتر المیرا آریانافرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درج رپورتاژ آگهی در سرویس ارم بلاگ با 3 لینک فالو درج رپورتاژ آگهی در سرویس ارم بلاگ با 3 لینک فالو مشاهده