» ویژگی های کودکان چپ دست ، علل و چگونگی توضیح این موضوع برای کودک شما

ویژگی های کودکان چپ دست ، علل و چگونگی توضیح این موضوع برای کودک شما

ویژگی های کودکان چپ دست

کودکان موهبت های خداوند هستند که به ما به عنوان والدین سپرده می شوند. این افتخار برای والدین است که می بینند فرزندانشان رشد و پرورش بهینه دارند.

با این حال ، مادر در طول دوره رشد و نمو فرزندش ، اغلب کودک کوچک ش را می بیند که در کارهای مختلف از دست چپ خود بسیار استفاده می کند.

از این وضعیت غالباً چپ دستی یاد می شود. با این حال ، این بدان معنا نیست که چپ دست بودن چیز بدی است که به کوچولوی شما، داده شده است!

با دانستن دلایل و ویژگی های کودکان چپ دست از سنین پایین ، می توانید به کودکان در مورد وضعیت آنها بیشتر توضیح دهید.

1. چه چیز باعث می شود کودکان چپ دست شوند؟

بسیاری از والدین تعجب می کنند ، چرا فرزندان آنها مانند کودکان عادی چپ دست هستند؟ 

کارشناسان معتقدند دلیل چپ دست بودن فرد از اعصاب نخاع وی ناشی می شود.

با ورود به هفته سیزدهم بارداری ، از طریق سونوگرافی ، کودک شروع به نشان دادن حرکت با انگشتان شست می کند و می تواند قبل از اینکه مغز کنترل حرکات بدن خود را انجام دهد ، دست مورد علاقه خود را انتخاب کند.

کارولین دو کوول ، نویسنده اصلی تحقیق و پژوهشگر موسسه روانشناسی زبان مکس پلانک ، در تحقیقات خود نتیجه گرفت که تفاوت در استفاده از دست چپ و راست نیز می تواند به نوبه خود در بچه ها هر چه بزرگتر می شوند تحت تأثیر محیط قرار گیرد.

بنابراین ، به زبان ساده ، رشد دست چپ دست در واقع از زمان رحم مادر ، اتفاق افتاده است. به گفته د كوول ، عوامل ژنتیكی و قرار گرفتن در معرض محیط در دوران بارداری نیز نقش مهمی در چپ دست شدن فرد دارد.

2. بدانید کودک چه موقع چپ دستی را شروع می کند

اگرچه برخی از مطالعات می گویند ، والدین می توانند کودک خود را بزرگتر بدانند که چپ دست است یا نه.

با راه اندازی از مرکز کودک ، کودکانی که استفاده از دست چپ خود را نشان می دهند از 2 یا 3 سالگی شروع به ظاهر شدن می کنند.

در برخی فرزندان ما نیز این مورد از سن 18 ماهگی دیده شده است. اگر می خواهید به طور قطع بدانید که کوچولوی شما چپ دست است یا نه ، می توانید آزمایش هایی انجام دهید.

به عنوان مثال ، دادن یک اسباب بازی و انتظار برای رسیدن کودک به آن ، یا غلتاندن توپ و دیدن اینکه کدام دست توپ را اول می گیرد. 

این روش می تواند به راحتی تشخیص دهد که کودک چپ دست است یا نه. زیرا ، کودکان تمایل به انتخاب دست غالب برای رسیدن به اسباب بازی دارند که به او داده می شود زیرا احساس می شود دست غالب از دست دیگر قوی تر است. 


3. خصوصیات کودک چپ دست

برای اینکه بطور واضح تر بفهمید کودک شما چپ دست است یا نه ، در اینجا ویژگی های کودکان چپ دست وجود دارد که معمولاً با تجربه هستند. در میان آنها:

  1. از دست چپ خود بیشتر برای کارهای روزمره مانند نوشتن ، نقاشی و رنگ آمیزی یا نگه داشتن قاشق هنگام غذا خوردن استفاده می کنند.
  2. هنگام لگد زدن به چیزی مثل توپ بازی ، معمولاً کودکان چپ دست بیشتر از پای چپ خود استفاده می کنند.
  3. هنگام ایستادن ، پای چپ کودک احساس راحتی یا امنیت بیشتری می کند زیرا ایستادن روی پای چپ برای او راحت تر است.
  4. گوش چپ او نسبت به صدا حساسیت بیشتری دارد. هنگام گوش دادن به موسیقی ، از کودک خود بپرسید که کدام گوش به صدای موسیقی که می شنود حساسیت بیشتری دارد.

از ویژگی های فوق ، همیشه ویژگی کودکان چپ نیست که فقط روی دستان آنها تمرکز کند ، ما. همچنین از دیگر ویژگیهای جسمی که می تواند از ویژگیهای کودکانی باشد که چپ دست هستند نیز بدانید.

4. توضیح چپ دستی برای کودکان

با دیدن تفاوت های بین کودکان و سایر کودکان ممکن است شما بخواهید آنها را تغییر دهید تا طبیعی به نظر برسند.

با این حال ، برخی از کارشناسان استدلال می کنند که والدین نباید فرزندان خود را مجبور به تغییر آن کنند .

اگر واقعاً کودک چپ دست به دنیا آمد ، آن را رها کنید. زیرا اگر مجبور به تغییر شود ، کودکان را ناامید و مانع روند یادگیری آنها هنگام ورود به سن مدرسه می شود.

هر کودک یک هدیه به والدین است. به همین دلیل ، آنها را تشویق کنید که نسبت به منحصر به فرد بودن و تفاوتهایی که دارند اطمینان داشته باشند.

وقتی او به اندازه کافی بزرگ شد ، می توانید به کودک خود این درک را بدهید که حتی اگر با دوستانش متفاوت باشد ، چیز بدی نیست!

به کودک خود بگویید افراد چپ دست بسیاری وجود دارند که به توانایی های خلاقانه و انتقادی غیر منتظره معروف هستند.

کودکان چپ دست نیز معمولاً از تخیل ، خلاقیت و کنترل عاطفی بهتری نسبت به کودکانی که با استفاده از دست راست مسلط هستند برخوردار هستند.

بنابراین ، از ادامه تشویق کودکان چپ دست دلسرد نشوید.

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


طراحی وب سایت شخصی و شرکتی ، تحویل دو روزه طراحی وب سایت شخصی و شرکتی ، تحویل دو روزه مشاهده